Merita Citit

Merita sa citesti cele mai bune articole.

  • Life
  • Magazin
  • Tech
  • Medical
  • Casa&Gradina
© 2023 Meritacitit.ro
Font ResizerAa

Merita Citit

Merita sa citesti cele mai bune articole.

Font ResizerAa
Search
  • Life
  • Magazin
  • Tech
  • Medical
  • Casa&Gradina
Have an existing account? Sign In
Follow US
© 2022 Foxiz News Network. Ruby Design Company. All Rights Reserved.
Merita Citit > Blog > Merita Citit > Sâmbătă, 23 septembrie, a fost confiscată încă o mașină din care se aruncau deșeuri pe spațiul public în Sectorul 6
Merita Citit

Sâmbătă, 23 septembrie, a fost confiscată încă o mașină din care se aruncau deșeuri pe spațiul public în Sectorul 6

Ultimul Update 2023/09/26 at 3:01 AM
Adelina Popa Published 26 septembrie 2023
Distribuie
2 Min Read
Distribuie

Ciprian Ciucu informează că sâmbătă, 23 septembrie, a fost confiscată o altă mașină folosită pentru aruncarea deșeurilor pe spațiul public din Sectorul 6. Aceasta a fost confiscată împreună cu remorca sa. Primarul Sectorului 6 subliniază că se aplică o politică de toleranță zero în această privință.

„Mai CONFISCĂM încă o mașină care aruncă deșeuri pe spațiul public. Cu tot cu remorcă. Asta este, aplicăm politici de toleranță zero pentru astfel de comportamente. Aruncau acolo 150 de anvelope…”, transmite Ciprian Ciucu într-o postare pe Facebook.

Primarul a dorit să sublinieze că Poliția Locală din Sectorul 6 acționează cu mai multă eficiență, iar astfel de intervenții vor continua.

Echipa de la serviciul de mediu a efectuat un inventar al anvelopelor pe care cei din mașină aveau de gând să le abandoneze: 52 de anvelope în remorcă și 100 de anvelope stocate.

Ciucu a explicat că acțiunea de sâmbătă, 23 septembrie, a fost rezultatul unei colaborări cu Poliția MAI. Concret, Poliția Locală din Sectorul 6 a fost alertată de către Secția 25 de Poliție cu privire la acest incident.

Forțele de ordine au acționat împreună cu personalul de la serviciul de ordine publică și au imobilizat vehiculul până la sosirea specialiștilor din domeniul mediului, care au aplicat procedura de sancționare și confiscare a autovehiculelor folosite de persoane fizice sau juridice pentru abandonarea deșeurilor pe domeniul public sau privat.

În această săptămână, un cetățean din Uzbekistan a fost prins în timp ce arunca gunoaie pe un teren din Sectorul 6. Individul a primit o amendă, iar vehiculul folosit pentru transportul deșeurilor a fost confiscat.

De la începutul anului 2023 și până în prezent, Poliția Locală din Sectorul 6 a emis amenzi în valoare totală de 100.000 de lei pentru cei care au decis să arunce deșeuri pe spațiul public.

Citeste si...

Hernia de disc: când este necesară intervenția neurochirurgicală?

BaByliss a lansat noua Placă de păr 2 în 1 Straight & Curl empowered by Ștefania: bucle rezistente sau păr drept și strălucitor fără frizz!

Ce scrii pe felicitare: mesaje de multumire pentru nasii de cununie

Cele mai bune 5 metode de a găti în aer liber

De ce ai nevoie de un site web? Motive convingatoare

Adelina Popa 26 septembrie 2023 26 septembrie 2023
Distribuie Articol
Facebook Twitter Email Print
Articol Precedent Primarul Sectorului 3, Robert Negoiță, îi invită astăzi la o întâlnire pe cetățenii ce locuiesc în blocuri nereabilitate termic
Urmatorul Articol Accident mortal, la intrarea în Pasajul Unirii din București, noaptea trecută
© 2023 Meritacitit.ro
Welcome Back!

Sign in to your account

Lost your password?