Garda Națională de Mediu a dat amenzi în valoare de peste 80.000 de lei în cazul betonării unei părți din grădina unui bloc din Sectorul 5 și transformarea acesteia ulterior într-un trotuar. Comisarii Gărzii de Mediu București au fost informați cu privire la desfășurarea unor lucrări în zona străzii Făt Frumos din Sectorul 5 al []
Amenzi usturătoare date de Garda Națională de Mediu pentru că în Sectorul 5 a fost betonată o parte din grădina unui bloc
Garda Națională de Mediu a dat amenzi în valoare de peste 80.000 de lei în cazul betonării unei părți din grădina unui bloc din Sectorul 5 și transformarea acesteia ulterior într-un trotuar. Comisarii Gărzii de Mediu București au fost informați cu privire la desfășurarea unor lucrări în zona străzii
M
MC12 mai 2023 · 1 min citire

Sumar generat de AI
Garda Națională de Mediu a aplicat amenzi de peste 80.000 de lei pentru betonarea unei părți din grădina unui bloc din Sectorul 5, transformând-o ulterior într-un trotuar. Comisarii au intervenit după ce au fost informați despre lucrările ilegale desfășurate în zona străzii Făt Frumos. Amenzile au fost aplicate pentru nerespectarea legislației privind protecția mediului și a spațiilor verzi.
Articole similare

Merită Citit
Sănătatea emoțională și armonia în relații, un scop al celor care merg la terapie pentru cupluri
Ana Maria · 10 iun. 2026
Merită Citit
De ce soția devine „o străină” după 40 de ani de căsnicie?
Alexandru Robea · 9 iun. 2026
Merită Citit
De ce minți când spui „ajung curând”? Adevărul istoric din spatele mesajului tău de pe WhatsApp
Alexandru Robea · 8 iun. 2026Parteneri

Curierulnational.roViitoare reglementări europene ar putea schimba modul în care românii cumpără de pe platformele internaționale

Observatornews.roUn oraş cu doar doi locuitori se vinde la preţ de casă. Noul proprietar devine primar, poştaş şi recepţioner

Povesteacasei.roSpălat covoare în București: când merită să alegi o spălătorie profesională
