Bucureștenii care văd oameni fără adăpost prin oraș sunt încurajați să ia legătura cu autoritățile pentru a afla unde se află aceste persoane. Cosmina Simiean, Directorul Direcției Generale de Asistență Socială a Municipiului București, a cerut ajutor bucureștenilor prin intermediul unei postări pe pagina sa de Facebook. Le-a cerut cetățenilor să anunțe autoritățile dacă văd []
Locuitorii Capitalei sunt încurajați să ia legătura cu autoritățile dacă văd oameni fără adăpost
Bucureștenii care văd oameni fără adăpost prin oraș sunt încurajați să ia legătura cu autoritățile pentru a afla unde se află aceste persoane. Cosmina Simiean, Directorul Direcției Generale de Asistență Socială a Municipiului București, a cerut ajutor bucureștenilor prin intermediul unei postări pe
M
MC1 feb. 2023 · 1 min citire

Sumar generat de AI
Directorul Direcției Generale de Asistență Socială a Municipiului București, Cosmina Simiean, a solicitat bucureștenilor să contacteze autoritățile în cazul în care observă persoane fără adăpost. Anunțul se face prin intermediul unei postări pe pagina sa de Facebook și are ca scop identificarea persoanelor aflate în nevoie pentru a le oferi asistență socială.
Articole similare

Merită Citit
Sănătatea emoțională și armonia în relații, un scop al celor care merg la terapie pentru cupluri
Ana Maria · 10 iun. 2026
Merită Citit
De ce soția devine „o străină” după 40 de ani de căsnicie?
Alexandru Robea · 9 iun. 2026
Merită Citit
De ce minți când spui „ajung curând”? Adevărul istoric din spatele mesajului tău de pe WhatsApp
Alexandru Robea · 8 iun. 2026Parteneri

Curierulnational.roTalents for Tech lansează un program gratuit de formare în inteligență artificială în România, cu sprijinul Google.org și al ONG-urilor locale
Observatornews.roCopila de 12 ani, lovită pe trotuar în fața școlii, a murit la spital. Fusese târâtă 20 de metri

Povesteacasei.roSpălat covoare în București: când merită să alegi o spălătorie profesională
