Un grup de muncitori care lucrau într-un imobil din centrul Bucureștiului s-ar fi intoxicat cu vapori toxici emanați de substanțele pe care le manipulau. Cel puțin șase persoane au necesitat îngrijiri medicale. Echipele medicale de la două ambulanțe SMURD și o autospecială de pompieri au intervenit la fața locului, conform informațiilor furnizate de Digi24.
Mai mulți muncitori s-au intoxicat cu vaporii toxici degajați de substanțele pe care le foloseau. Incidentul a avut loc într-o clădire din centrul Bucureștiului
Un grup de muncitori care lucrau într-un imobil din centrul Bucureștiului s-ar fi intoxicat cu vapori toxici emanați de substanțele pe care le manipulau. Cel puțin șase persoane au necesitat îngrijiri medicale. Echipele medicale de la două ambulanțe SMURD și o autospecială de pompieri au intervenit
M
MC13 apr. 2023 · 1 min citire

Sumar generat de AI
Șase muncitori s-au îmbolnăvit din cauza vaporilor toxici emanați de substanțele pe care le foloseau într-o clădire din centrul Bucureștiului. Echipele medicale SMURD și pompieri au intervenit la fața locului pentru a oferi îngrijiri necesare celor afectați.
Articole similare

Merită Citit
Sănătatea emoțională și armonia în relații, un scop al celor care merg la terapie pentru cupluri
Ana Maria · 10 iun. 2026
Merită Citit
De ce soția devine „o străină” după 40 de ani de căsnicie?
Alexandru Robea · 9 iun. 2026
Merită Citit
De ce minți când spui „ajung curând”? Adevărul istoric din spatele mesajului tău de pe WhatsApp
Alexandru Robea · 8 iun. 2026Parteneri

Curierulnational.roIndustria de apărare din Europa și România, într-un nou ciclu economic

Observatornews.roOraşul din Italia unde învaţă şi români oferă tinerilor bani să rămână acolo. Ajutorul acoperă chiria pe un an

Povesteacasei.roSpălat covoare în București: când merită să alegi o spălătorie profesională
